Не трошете пари залудно: Нема да видите седи влакна со оваа евтина смеса (Видео)

Не трошете пари залудно: Нема да видите седи влакна со оваа евтина смеса (Видео)

Седите влакна ќе станат минато со евтина смеса од вашата кујна.

Потребно е да земете лушпи од компир и да ги ставите во две шолји вода, и да оставите да се варат 5 минути.

Ќе процедите и ќе добиете темна тешност, а со неа измијте се, откако еднаш убаво ќе се исплакнете со шампон.

Повеќе поврзани вести на Gotvi.mk:

Клучни совети против oпаѓање на косата кај мажите

Нема да ви падне влакно од косата со оваа смеса

Исправете ја косата на здрав и природен начин

Како да ја отстраните бојата на коса која не ви се допаѓа

Маска за коса со која не се мерат ни најскапи препарати

Ви паѓа и ви се крши косата? – ова е решение

 

singlepost_text