Го прочистува телото и топи килограми: Детокс смути за почеток на денот

Го прочистува телото и топи килограми: Детокс смути за почеток на денот

Направете си детокс фрапе од портокал за детоксикација на телото и за енергија.Полно витамини и вкусно:

Состојки:

  • 4 портокали исцедени 
  • 1 лажица лимонов сок 
  • 1 лажица мед 

 

Подготовка:

  1. Се става во блендер и се пие наутро. 
  2. Го чисти телото, топи килограми и многу е вкусно. Дава и енергија.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Смути за старт на денот

За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек

Неодолив сок од јаболка

Сок од домати – витамини и супер вкус

Слатка зимница: Домашен сок од крушки

Чаша на ден и ќе бидете здрави како дрен

singlepost_text