Пластичните столици ќе бидат како нови и нема да пукаат- Евтина домашна смеса

Пластичните столици ќе бидат како нови и нема да пукаат- Евтина домашна смеса

Со топлото време сите сакаме да седиме во двор или на тераса, а најчесто повеќето од нас имаат пластични столици.Иако често се мијат со вода, за убаво да ги тргнете сите бактерии од нив, ви треба само сода.

Имено, потребно е да земете сунѓер, да го намокрите и да ставите сода бикарбона, па да ги поминете столиците со него, а потоа да оставите да делува 15 минути.

Исперете ги потоа столиците со вода.

Ќе ги исчистите бактериите и тие ќе блеснат.

Повеќе на Готви.мк:

Чудо од раствор за цвеќиња

Додајте лажиче од овој зачин во цвеќињата

Смеса со која нема да овенат цвеќињата

Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи