Веднаш ќе ги снема отокот и чешањето по убод од комарец – Нема веќе нервози летово

Веднаш ќе ги снема отокот и чешањето по убод од комарец – Нема веќе нервози летово

Со топлото време се појавија и здодевните комарци кои колку и да ги бркаме, сепак излегуваат од некаде.Создаваат чувство на иритација и чешање, како и црвенило на кожата, но за среќа има лесен и брз начин да се спасите од оваа состојба.

Се што ви треба е да измешате вода и сода бикарбона и да ја ставите дирекно смесата на местото каде сте каснати и каде е иритирана кожата, а потоа да измиете со вода.

Чешањето и отокот ќе ги снема.

Повеќе трикови на Gotvi.mk:

Нема да видите молец дома

Решете се од мравките со две состојки

Никогаш нема да видите мравки дома

Со еден зачин нема да видите мува и комарец

Со ова овошје спасете се од инсекти