Смути за рамен стомак – Тело како на манекенка за неколку дена

Смути за рамен стомак – Тело како на манекенка за неколку дена

Направете си во кујната смути за рамен стомак.Ова е рецептот за брзо и вкусно слабеење.

Состојки:

  • 2 излупени моркови 
  • ½ банани 
  • 1 шолја соино млеко 
  • малку суво грозје 
  • ½ лажички цимет
  • мускатно оревче

Подготовка:

  1. Се става се во блендер и се меша, па се пие.

     

  2. Ќе слабеете на критичните зони.

Секако, потребно е и здраво да се храните и да вежбате.

 

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Смути за старт на денот

За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек

Неодолив сок од јаболка

Сок од домати – витамини и супер вкус

Слатка зимница: Домашен сок од крушки

Чаша на ден и ќе бидете здрави како дрен

Овој сок ги решава сите проблеми со главата и нервозата

Направете сок од краставица