Прелив за месо, риба или салата: Го подобрува метаболизмот и имунитетот

Прелив за месо, риба или салата: Го подобрува метаболизмот и имунитетот

Направете си прелив за салата кој е супер вкусен и здрав.Ова е рецептот:

Состојки:

  • ½ авокадо
  • 2 чешни лук
  • малку ѓумбир
  • 3 лажици маслиново масло
  • 3 лажици јаболков оцет
  • ¼ шолји вода
  • малку сол
  • 1 лажиче мед

 

Се става се во блендер, се мати и се става на салата.

 

Овој сос е посебен по тоа што помага за имунитет, го забрзува метаболизмот, а се користи со салата, месо, риба или варен зеленчук и тестенини.

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Ќофтиња во доматен сос

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

Домашни ќофтиња

Ќофтиња од тиквица

ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири

Најдобар рецепт за домашно ќофте