Ќе спиете мирно и нема да станувате до ВЦ навечер – изедете го ова пред спиење

Ќе спиете мирно и нема да станувате до ВЦ навечер – изедете го ова пред спиење

Доволно е да изедете само едно јаболко пред да си легнете, за да ви се случат големи позитивни промени во телото.Јаболкото е одличен извор на витамин Ц, витамин Б и калиум, па овие витамини ќе ви помогнат да имате мирен сон без да се будите.

Ќе ви се подобри и расположението.

Јаболките имаат и полифеноли, видови антиоксиданси кои го регулираат инсулинот.

Исто така. јаболкото има 85 посто вода и остатокот влакна, па нема да станувате до тоалет преку ноќта.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Лек за стрес и несоница

Чај за желудникот – нема да имате мака

Чај кој лекува од сите болести и чисти од отрови

Чај против слабокрвност

Домашни чајни кекси

Чај од шумска јагода

Чај од леска – малкумина знаат колку лекува

 

singlepost_text