За вашите цвеќиња да не ги напаѓаат бубачки – Има евтини трикови

За вашите цвеќиња да не ги напаѓаат бубачки – Има евтини трикови

Ако сакате да имате најубав двор оваа година, тогаш се што ви треба е еден мал трик кој не чини многу пари.Ако сакате да имате убава бавча, градина или тераса, се што ви треба е сода бикарбона, која се грижи за цвеќињата и делува на нив.

Нема да морате да трошите пари на скапи пестициди, туку ќе ги уништите сите инсекти кои ги напаѓаат цвеќињата со сода бикарбона која ќе ја додадете во земјата.

Помага и кората од банана со своите аминокиселини кои го поттикнуваат растот на цвеќињата. Чистете ги листовите на цвеќињата вака.

Може да употребувате и дестилирана вода.

Повеќе на Готви.мк:

Чудо од раствор за цвеќиња

Додајте лажиче од овој зачин во цвеќињата

Смеса со која нема да овенат цвеќињата

Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи