Најлесниот чоколаден колач на светот: Има 2 состојки, секогаш успева (Видео)

Најлесниот чоколаден колач на светот: Има 2 состојки, секогаш успева (Видео)

Направете чоколаден колач со две состојки кој е најлесниот на светот, а навистина успева.

Состојки:

  • 4 јајца
  • 250 гр. чоколадо за готвење

Начин на подготовка:

  1. Загрејте ја рерната на 170 степени, а чоколадото растопете го.
  2. Одвојте ги жолчките од белките, од белките направете снег, а жолчките едно по едно ставете ги во чоколадото.
  3. Потоа додајте ги и белките.
  4. Ставете ја смесата на подмачкан плех да се пече 30 минути.
  5. Декорирајте по желба.

Ова е видео подготовката:

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед