Домашно чоколадо со јагоди: Се прави од 2 состојки, не постои побрз рецепт од овој

Домашно чоколадо со јагоди: Се прави од 2 состојки, не постои побрз рецепт од овој

Вкусовите можат да бидат различни, играјте си со состојки по избор…

Состојки:

  • 200 гр бело чоколадо
  • 1 чаша смрзнати јагоди (или малини)

Начин на подготовка:

  1. Оставете го овошјето да одмрзне, па лесно иситнете го со нож. Растопете чоколадо, ставете во калап и посипете со јагоди. 
  2. Оставете во фрижидер добро да стегне и вашето чоколадо е спремно за употреба!

Уживајте!

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта