За два дена почнува да го топи салото – Напивка со која ќе бидете фит до летото

За два дена почнува да го топи салото – Напивка со која ќе бидете фит до летото

Направете супер напивка за слабеење која за два дена почнува да делува и да го растопува салото.

Состојки:

 • 125 грама рен 
 • 3 лимони 
 • 3 лажици мед

Подготовка и употреба:

 1. Ставете го во блендер ренот. 

   

 2. Земете три лимони, расечете ги, извадете им ги семките, па заедно со кората измиксате ги и измешајте ги со ренот. 

   

 3. Во сето тоа додадете 3 лажици мед. 
 4. Чувајте го овој напиток во затворена тегла во фрижидер. Земајте по една мала лажица два пати дневно. 
 5. Конзумирајте го овој мелем 3 недели и гледајте како обемот на струот се намалува.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ