Нема веќе да видите пајак на ќошевите дома – Евтини и брзи трикови

Нема веќе да видите пајак на ќошевите дома – Евтини и брзи трикови

Пајаците можат да бидат непријатни, а многумина имаат фобија од нив.Ако и вие го имате проблемот со пајаците дома, колку и да ви е чисто и средено, има мал трик за да не го видите овој инсект повеќе.

Користете оцет кој поради својот силен мирис ги брка не само пајаците туку и мувите и комарците. Измешајте вода и оцет во сооднов 2:1, а потоа испрскајте ги ќошевите, или едноставно прснете во воздух дома.

И спреј со исцеден лимон во вода или етерично масло од него исто така помага многу.

Помагаат и листовите нане.

Повеќе трикови на Gotvi.mk:

Нема да видите молец дома

Решете се од мравките со две состојки

Никогаш нема да видите мравки дома

Со еден зачин нема да видите мува и комарец

Со ова овошје спасете се од инсекти