Витаминска салата со спанаќ – Оброк за „јака” крвна слика

Витаминска салата со спанаќ – Оброк за „јака” крвна слика

Вкусна, лесна, без многу напор и труд.Направете витаминска салата по најдобар рецепт.

Состојки:

  • 200 гр. спанаќ 
  • 2 моркови 
  • 1 лажиче сусам 
  • сол 
  • соја сос

 

Начин на подготовка:

  1. Се обарува спанаќот во солена вода, се цеди. 
  2. Се сече ситно, се вари и морковот одделно, па се сече на стапчиња. 
  3. Се става спанаќ, па моркови, па сусам и имате супер вкусна салата. 
  4. Додадете нај горе соја сос.

Повеќе Готви.мк рецепти:

Мимоза салата во ново руво

Брза крем салата со јогурт

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата