Смути кое ќе ви даде енергија – Само матите и имате сила за цел ден

Смути кое ќе ви даде енергија – Само матите и имате сила за цел ден

Направете енергетско смути кое ќе ви даде многу сила за цел работен ден.Здраво, вкусно, за сила и полно витамини.

Состојки:

  • 2 шолји сок од портокал 
  • 1 шолја млеко 
  • ½ лажици ванила 
  • 2 шолји замрзнато шумско овошје

 

 

Подготовка:

  1. Се ставаат сите состојки во блендер, додека не се добие хомогена смеса. 
  2. Ќе ви даде многу енергија.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Смути за старт на денот

За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек

Неодолив сок од јаболка

Сок од домати – витамини и супер вкус

Слатка зимница: Домашен сок од крушки

Чаша на ден и ќе бидете здрави како дрен

Овој сок ги решава сите проблеми со главата и нервозата

Направете сок од краставица