Направете ја оваа напивка навечер, а испијте ја наутро – ќе бидете изненадени

Направете ја оваа напивка навечер, а испијте ја наутро – ќе бидете изненадени

За здрав живот важно е како ќе го започнете денот. Затоа ви го донесуваме овој рецепт…

Состојки:

  • 6 лимони
  • 1/2 л вода
  • мед

Начин на подготовка:

  1. Пресечете 6 лимони на половина и додајте ги во сад со вода па гответе 3 минути. Оставете 15 минути да се излади, па тргнете ги лимоните и пулпата. 
  2. Ставе вода во шолја од чај и испијте ја, а остатокот од водата ставете го во стаклена тегла и оставете го за подоцна. За подобрување на вкусот додајте мед. 
  3. Предности на консумирањето на оваа напивка се: зајакнување на имунитетот, штити од настинки, дава енергија, го подобрува варењето, го балансира pH нивото во организмот, ја чисти кожата, помага при слабеење…

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед