За 20 денари направете го најефикасното средство за бања и кујна – Чисти се без оштетувања

За 20 денари направете го најефикасното средство за бања и кујна – Чисти се без оштетувања

Дома во својата кујна може да го направите најмоќното средство за чистење на бањата и кујната, за тие да светнат без мака.Ви треба една намирница од дваесетина денари, или оцет и малку вода.

Се што ви е потребно е да измешате во шише со прскалка третина оцет, а остатокот да го наполните со вода, и да капнете и малку детергент за миење на садови.

Вака сте добиле безбедно и ефикасно средство за чистење дома, без хемикалии, кое навистина чисти се без оштетувања. Ќе блесне кадата, плочките, тушот, садоперот…

Пробајте, не чини многу, а вреди и делува.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Исчистете ја мувлата од машината за алишта

Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките