Ќе ги исфрлите сите течности со кои стомакот е подуен – Има евтин рецепт

Ќе ги исфрлите сите течности со кои стомакот е подуен – Има евтин рецепт

Сите понекогаш се чувствуваме надуени во стомакот, имаме болкии тегоби. Сепак, постои природно решение за оваа мака која ни создава и проблеми со здравјето, но и самодовербата.Потребен ви е сок од три состојки, кои веднаш делуваат смирувачки на стомакот.

Состојки:

  • магдонос 
  • еден лимон 
  • 2-3 шолји вода

 

Подготовка:

  1. Се ставаат во блендер магдоносот и лимонот.
  2. Се вади смесата, се додава вода во чаша и се меша и пие.
  3. Ако не можете да го поднесете вкусот, додајте мед. 
  4. Вака ќе ги исфрлите сите вишок течности од телото.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Магдонос и сода бикарбона 

Исечете го магдоносот без да се лепи на ножот

Здравствени придобивки од магдоносот

Прочистете го организмот и слабејте со магдонос

Леб со маслинки и магдонос

Магдоносот е најздрав додаток