Домашен овошен сладолед од три состојки – повкусен од секој десерт

Домашен овошен сладолед од три состојки – повкусен од секој десерт

Направете вкусен, лесен и освежувачки сладолед од малини од само три состојки.Совршено за со пријатели на сончевото време.

Ова е рецептот:

Состојки:

  • 1 белка 
  • 250 гр. шеќер 
  • 250 гр. малини

 

 

Начин на подготовка:

  1. Изматете ги белката и шеќерот убаво со миксер, па додајте ги малините. 
  2. Се добива густ снег кој треба да го ставите во ладилник. 
  3. Украсете по избор.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Сладолед од јагоди

Домашен сладолед за 5 минути

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта