Чини 7 денари а помага да не ви венеат цвеќињата – плус „брка” комарци и мравки

Чини 7 денари а помага да не ви венеат цвеќињата – плус „брка” комарци и мравки

Секоја домаќинка се грижи секоја пролет и лето цвеќињата, дворот и градината, како и собните билки да и бидат расцветани, бујни и здрави.Тие се прекрасни и како декор, и по здравјето, а најголема мака со нив е тоа што често знаат брзо да овенат и да ни пропадне трудот, но има евтин трик кој е спас.

Со само една лажичка цимет ќе цветаат вашите цвеќиња и растенија по дома и веќе нема да имате маки со нивното сушење.

Ако ставите само лажиче цимет на стеблото на растенијата, тоа ќе го поттикне цветањето.

Истото помага и ако мравки ви ги нападнат билките, а циметот ги брка и комарците.

Повеќе на Готви.мк:

Чудо од раствор за цвеќиња

Додајте лажиче од овој зачин во цвеќињата

Смеса со која нема да овенат цвеќињата

Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи