Кафе на празен желудник – вака реагира телото, спречете си голем проблем

Кафе на празен желудник – вака реагира телото, спречете си голем проблем

Кафето е традиционален пијалок кој сите го сакаме. Го користиме за расонување, за да уживаме сами во топла шолја, за со пријатели и најубави моменти.Тој е важен антиоксиданс за телото, но тука е секогаш прашањето дали треба да се пие на празен желудник како што многумина од нас го прават тоа, или е грешка.

Кога пиеме пред појадок, желудникот добива различни информации. Се лачи повеќе киселина и тоа значи проблеми, болки и надуеност.

Кафето кое се пие рано наутро создава надуеност, проблеми со столицата, мачнини и воспаленија.

Најубаво е ако сте љубител на кафе прво да појадувате, па потоа да земете од омилениот пијалок.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Зимско кафе

Билка од која се прави здраво кафе

Чај за цел спектар болести

Природен лек за голем гинеколошки проблем

Сок од цвекло за слабеење

Сок кој пука од витамини

Природен лек за бактерии во желудникот

Сок од јаболка и цимет