Три рецепти со варени јајца: Идеални јадења после Велигден (Видео)

Три рецепти со варени јајца: Идеални јадења после Велигден (Видео)

После Велигденските празници на сите им остануваат неизедени варени јајца.

Поради тоа ви донесуваме неколку рецепти како да ги искористите варените јајца кои ви останале.

Ако немате идеја што да направите со нив, еве некои предлози.

1. Поховани полнети јајца
2. Мимоза салата
3. Солени мафини

Рецептите за овие вкусни јадења погледнете ги во видеото во прилог:

Повеќе ресепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство