Стопете се што сте изеле за празниците: Напивка која ќе ве преполови

Стопете се што сте изеле за празниците: Напивка која ќе ве преполови

За Велигден ќе се изеде многу храна, а особено оние кои постеле повеќе од емсец едвај чекаат да се нагостат убаво.За да не си направите проблеми, треба да внимавате и да бидете умерени со храната, а  ако претерате за празникот, имаме одлична напивка за топење килограми.

Состојки:

  • 60 грама магдонос
  • 1 лимон
  • 2,3 децилитри вода

Начин на подготовка и употреба:

  1. Се ситни магдоносот откако убаво ќе се измие, се цеди лимонот и се ставаат во вода. 
  2. Се пие наутро пет дена на празен стомак.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?