Ова е билката која ја убива желбата за благо, цигари и алкохол

Ова е билката која ја убива желбата за благо, цигари и алкохол

Стевија е билка која потекнува од Парагвај, се препорачува на сите кои сакаат да ослабнат и да имаат нормален крвен притисок, а добра е и за дијабетичари.

Оваа билка не се разградува и не се складира во организмот, а ја задоволува потребата за благо.

Слатките гликозиди влијаат на желудникот, што го блокира чувството на глад.

За да го постигнете овој ефект земете 15 капки екстракт од стевија бидејќи, за разлика од сахарозата, екстракот од стевија не само што не е штетен по здравјето, туку е и лековит.

Освен тоа, стевијата ќе ви помогне да го оставите никотинот и алкохолот, кои исто така се непријатели на добрата линија.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко