Чини 7 денари – го решава проблемот во пролет и лето од кој се срамиме

Чини 7 денари – го решава проблемот во пролет и лето од кој се срамиме

За сите корисни својства на содата одамна се знае, таа чисти, избелува алишта, помага да се отстранат нечистотии и непријатни мириси во кујната, но помага и за нас.Со помош на сода се решава најголемиот проблем на пролетата и летото, кога се покачуваат температури и е топло, па сите се потиме.

Ставете сода бикарбона наместо дезодоранс, така што ќе ја нанесете под пазувите и таа ќе го апсорбира непријатниот мирис.

Пробајте, не штети на кожата, евтино е и делува.

 

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Природен лек за бактерии на стомакот

Се бори со бактеријата отпорна на лекови

Хеликобактери е најопасна бактерија

Зеленчук кој ја уништува хеликобактери

Додајте една состојка во маслиновото масло и нема да се разболите

Измешајте кафе и маслиново масло за усните