Ставете го ова во корпата за отпадоци во кујна – нема да замириса повеќе

Ставете го ова во корпата за отпадоци во кујна – нема да замириса повеќе

За сите дејства на содата се знае одамна, но таа секогаш знае да не изненади со нешто ново и многу корисно.Имено, во корпите за отпадоци кои ги чуваме дома, особено во кујната, а кои секако имаат непријатен мирис кој се шири по станот, треба да додадете малку сода бикарбона на дното, пред да го ставите кесето.

Така, таа ќе ги впие непријатните мириси и нема да замириса домот пред да ја фрлите кесата со отпадоци.

Повеќе на Готви.мк:

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко