За најубава велигденска декорација ви треба само морков

За најубава велигденска декорација ви треба само морков

Направете ја вашата велигденска трпеза навистина прекрасна и креативна. Откако ќе исфарбате јајца, на велигденската трпеза ставете и супер декорации од храна.Потребен ви е само морков.

Изрендајте еден морков во сад, на подолги траки, а на него ставете едно излупено варено јајце.

Јајцето нека биде на средина, па со две зрна бибер направете му очи.

Навистина ќе делува супер на трпезата.

 

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

Велигденски јајца со ружички

Фарбање јајца со памук

Офарбајте јајца со весници

7 техники за фарбање јајца

Сакате совршено пржени јајца?

ВИДЕО: Дали досега погрешно сме ги пржеле јајцата?

ВИДЕО: Шест одлични готварски трикови

ВИДЕО: Готварски трик – како одеднаш да излупите 3 варени јајца

Ги чувате јајцата на вратата од фрижидерот?