Видео: Замотајте ги јајцата во фолија па ставете ги во боја – најсподелуваната идеја за Велигден

Видео: Замотајте ги јајцата во фолија па ставете ги во боја – најсподелуваната идеја за Велигден

Постојат повеќе начини да добиете прекрасни и шарени јајца за Велигден, за кои сите ќе ви љубоморат.Земете фолија, завиткајте ги јајцата, па ставете ги во боја да се варат. Вака, тие ќе добијат супер ефект или мраморно јајце.

Погледнете го видео рецептот:

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

 

ВИДЕО: Дали досега погрешно сме ги пржеле јајцата?

ВИДЕО: Шест одлични готварски трикови

ВИДЕО: Готварски трик – како одеднаш да излупите 3 варени јајца

Ги чувате јајцата на вратата од фрижидерот?

Фарбање јајца со памук

Офарбајте јајца со весници

7 техники за фарбање јајца