Овие 8 начини за бојадисување јајца ќе ве воодушеват – пробајте ги! (Видео)

Овие 8 начини за бојадисување јајца ќе ве воодушеват – пробајте ги! (Видео)

Наскоро се ближи Велигден, а верниците бојадисуваат јајца. Постојат куп техники за овој процес, а ние ги избравме оние најинтересните.

За бојадисување користете бои кои може да се јадат, а најдобри се оние во капсули кои се растворуваат во вода.

Пред да почнете, задолжително подгответе работна површина и средства.

Овие 8 техники кои се издвоени во оваа снимка сигурно ќе ви се допаднат. Деталите погледнете ги во видеото во прилог.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко