Трикови кои не ги знаевте: За што сè може да ви послужи кокосовото масло (Видео)

Трикови кои не ги знаевте: За што сè може да ви послужи кокосовото масло (Видео)

Дека кујнските намирници имаат супермоќи, ќе се уверите дури сега…

За благодатите на кокосовото масло веќе сме запознати, но не и со сите.

Оваа намирница е позната како многу лековита кај разни заболувања како што се срцеви тегоби, дијабетес, разни инфекции, болести на црниот дроб и бубрезите.

Сепак, има и друга намена.

Знаевте ли дека со кокосово масло можете да ја доведете косата до совршенство? Можеби сте знаеле, но сигурно не сте знаеле дека старите чевли можат да изгледаат како нови со употреба на кокосово масло.

Како алатот да го исчистите од рѓа и уште многу трикови погледнете во видеото…

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко