Трик за колач кој се залепил на плех – ви треба само ова

Трик за колач кој се залепил на плех – ви треба само ова

Колачот често знае да се залепии да не сака лесно да излезе од плехот. Сепак има брз трик за ова.Земете крпа и потопете ја во вода, па исцедете ја и со неа замотајте ги рабовите на плехот.
Полека протресете и ќе забележите дека колачот полека се одвојува од рабовите.
Сега без проблем можете да го извадите колачот или кората за торта.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта