Банана и јагода смути – освежување кое ќе го обожавате

Банана и јагода смути – освежување кое ќе го обожавате

Освежете се со вкусна напивка од банани и јагоди. Се прави за минута, еве и како!

Состојки:

  • 2 банани
  • 1 шолја исчистени свежи јагоди
  • 1,5 шолја нискокалоричен јогурт

Начин на подготовка:

  1. Бананите, јагодите и јогуртот ставете ги во блендер, а можете да ги изматите и со електричен миксер. Миксајте неколку минути додека не добиете еднолична маса. 
  2. Ставете ја напивката во чаши и веднаш сервирајте!

Уживајте!

Поврзани вести на Готви.мк

Англиски погачици со чедар – ќе ги правите во секоја прилика

Полнети тиквички по најдобар рецепт

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула