За подобра крвна слика – оваа смеса е „бомба” за телото

За подобра крвна слика – оваа смеса е „бомба” за телото

Ако сакате да си ја подобрите крвната слика, потребна ви е оваа смеса.

Состојки:

  • 200 мл. мед 
  • 200 гр. ореви 
  • 200 гр. суво грозје 
  • 200 мл. сок од моркови 
  • 200 мл. сок од цвекло 
  • 2 лимони

 

 

Подготовка:

  1. Лимонот се меле со кората, се става во сад, па се додаваат окот од цвекло и морков, измелените ореви, сеченото суво грозје и медот. 
  2. Добро се меша и се земаат три лажици на ден.
  3. Помага за анемија и сите проблеми со слабокрвност. 
  4. Се чува во ладилник.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Чај за цел спектар болести

Природен лек за голем гинеколошки проблем

Сок од цвекло за слабеење

Сок кој пука од витамини

Природен лек за бактерии во желудникот

Сок од јаболка и цимет

Две моќни состојки превенираат 150 болести

Чајот од шипка како лек

singlepost_text