Косата ќе расте брзо, ќе нема првут и нема да се масти – евтина маска од една состојка

Косата ќе расте брзо, ќе нема првут и нема да се масти – евтина маска од една состојка

Направете маска за коса од коприва со која косата ќе биде сјајна, мека, а воедно и обновена од коренот до врвовите.Не залудно копривата се користи за многу козметички препарати и шампони.

Земете коприви и потопете ги во 5 литри врела вода и оставете да стои половина час.

По миењето со шампон измијте а со оваа маска, содржи калиум, калциум, натриум и многу важни витамини за косата.

Може да користите и свежа и сува коприва.

Повеќе поврзани вести на Gotvi.mk:

Клучни совети против oпаѓање на косата кај мажите

Нема да ви падне влакно од косата со оваа смеса

Исправете ја косата на здрав и природен начин

Како да ја отстраните бојата на коса која не ви се допаѓа

Маска за коса со која не се мерат ни најскапи препарати

Ви паѓа и ви се крши косата? – ова е решение

singlepost_text