Видео: Ако сте пушач со години вака ќе го спречите кашлањето

Видео: Ако сте пушач со години вака ќе го спречите кашлањето

Ако сте пушач, а особено долгогодишен и не можете да се откажете од навиката иако е штетна, се што ви треба е да внимавате на исхраната и да користите чаеви.Можат да ви помогнат чаеви од борови иглички, коприва или ѓумбир, риба, како и пченка.

Користат и кромидот и лукот, за чистење на белите дробиви и превенција на карцином.

Сите овие намирници овозможуваат полесно да дишете.

 

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Смеса за откажување од цигари

Со ова ќе ги снема дамките од кафе и цигари

Ослободете се од мирисот на цигари дома

Изгасете ги цигарите еднаш засекогаш

Храна против цигари

 

singlepost_text