За стомак рамен како на манекенка – смути за слабеење

За стомак рамен како на манекенка – смути за слабеење

Има лесен и вкусен начин да го израмните стомакот.Ова е рецепт за смути за слабеење.

Состојки:

  • 2 јаболки 
  • 2 лажички цимет 
  • ½ шолји јогурт 
  • 1 лажица ленени семки 
  • 100 мл. бадемово млеко

 

 

Се меша се во блендер и се пие наутро како појадок.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

 

 

 

singlepost_text