Техника за бојадисување јајца која им успева на сите: Направете мозаик велигденски јајца (Видео)

Техника за бојадисување јајца која им успева на сите: Направете мозаик велигденски јајца (Видео)

За вас пронајдовме интересен метод на бојадисување кое ќе ви обезбеди најубави Велигденски јајца – мозаик техника!

Од материјали потребни ви се стандардни бои за јајца, малку изолир лента и секако јајца.

Прво офарбајте ги јајцата во една боја, најдобро света, па оставете добро да се исушат.

Откако јајцата ќе се исушат, исечкајте изолир лента на ситни облици по желба – триаголници, кругови…

Залепете ги облиците на јајцата, оставајќи растојание помеѓу секое парче трака.

Потоа бојадисајте ги јајцата во друга боја по желба и повторно оставете ги да се исушат.

Ви останува само да ги трнете облиците од изолир и ќе добиете преубави мозаик јајца!

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

singlepost_text