Комбинација за здравје и слабеење: Хидрира и топи килограми

Комбинација за здравје и слабеење: Хидрира и топи килограми

Ако сакате да бидете во фит форма до летото, тогаш се што ви треба се јогурт и краставица како оброк за појадок или вечера.Јогуртот и краставицата се првенствено здрави, а оваа комбинација е и многу вкусна.

Најважно е дека заситува, па нема да чувствувате глад долго, а сама по себе не дебелее.

Излупете една свежа краставица, исечете ја ситно и ставете ја во шолја јогурт(одберете помалку масен).

Има доволно јаглехидрати, како и вода кои помагаат за хидрирање на телото и слабеење.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Посна мимоза салата

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт