Стопете се до летото: Јадете го ова наутро за рамен и затегнат стомак

Стопете се до летото: Јадете го ова наутро за рамен и затегнат стомак

Доаѓа периодот кога по зимата сите сакаме да слабееме за летото и да бидеме во топ форма.Ако сакате да слабеете и да го стопите салото, многу се важни овие намирници.

Медот и бадемите се совршена комбинација која е и здрава и вкусна , топи килограми како од шега.

Бадемите е најдобро да се потопат во вода преку ноќ, а наутро да се излупат, па да се изедат наутро околу шест бадеми со една лажица мед.

Оваа комбинација ќе го смири желудникот, ќе овозможи побрзо варење на храната и има големи нутритивни вредности.

Со оваа комбинација нема да чувствувате глад долг период.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

singlepost_text