Земете фолија и акрилни бои – Весели велигденски јајца

Земете фолија и акрилни бои – Весели велигденски јајца

За да имате совршени јајца за Велигден се што ви треба е парче фолија и акрилни бои.Имено, земете парче фолија, доволно големо за да го покрие јајцето, па ставете акрилна боја рамномерно на фолијата.

Ставете ја внимателно фолијата на јајцата кои однапред ќе ги сварите.

Тргнете ја фолијата по неколку секунди.

Ако сакате шарени јајца земете фолија со друга боја, па ставете ја над претходната на јајцето.

Лесно е и брзо.

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

Велигденски јајца со ружички

Фарбање јајца со памук

Офарбајте јајца со весници

7 техники за фарбање јајца

Сакате совршено пржени јајца?

ВИДЕО: Дали досега погрешно сме ги пржеле јајцата?

ВИДЕО: Шест одлични готварски трикови

ВИДЕО: Готварски трик – како одеднаш да излупите 3 варени јајца

Ги чувате јајцата на вратата од фрижидерот?

 

singlepost_text