Водата со лимон е супер за слабеење но во овие случаи може да наштети

Водата со лимон е супер за слабеење но во овие случаи може да наштети

Сите велат дека водата и лимонот се најдобар начин да се слабее, но забораваат на овие три последици кои се важни.Оние кои имаат мака со киселини во стомакот, никако не треба да го пијат ова поради лимонот. Тој може да ја влоши ситуацијата.

Исто така ако имате каменец на забите треба да внимавате. Оваа моќна напивка го чисти каменецот, но тоа слабите заби тешко го издржуваат.

Затоа внимавајте на овие нешта ако пиете вода со лимон за појадок за слабеење.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

 

singlepost_text