Смути готово за 5 минути – расонува подобро од кафе, а многу е здраво

Смути готово за 5 минути – расонува подобро од кафе, а многу е здраво

Направете смути кое ќе ве расони и од кафе. Вкусно е, здраво и брзо се прави.

Состојки:

  • половина шолја капини
  • 1 банана
  • 1 лажица ленено семе
  • 100 мл. бадемово млеко

Подготовка:

  1. Се става се во блендер, се миксира и пие.
  2. Навистина е вкусно, освежувачко и брзо.

 

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Смути за старт на денот

За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек

Неодолив сок од јаболка

Сок од домати – витамини и супер вкус

Слатка зимница: Домашен сок од крушки

Чаша на ден и ќе бидете здрави како дрен

Овој сок ги решава сите проблеми со главата и нервозата

Направете сок од краставица