Со пролетта стигна и „метлата” за бактерии во телото – јадете ги често

Со пролетта стигна и „метлата” за бактерии во телото – јадете ги често

Стигна пролетта а со неа и ротквиците кои се здрави, вкусни, совршен додаток за салати и оброци и пред се полни витамини.Се работи за зеленчук кој го подобрува варењето на храната, помага за болки во желудник, за правилна работа на цревата и ослободуваат од гасови.

Помагаат и за слабеење и фит форма, со оглед на тоа дека имаат само 16 калории.

Имаат многу вакна, витамин Ц, калиум и други витамини во составот.

Тие се и оружје за уништување на бактериите во телото.Јадете ги често.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Оваа пролет јадете ротквици

Магдонос и сода бикарбона 

Исечете го магдоносот без да се лепи на ножот

Здравствени придобивки од магдоносот

Прочистете го организмот и слабејте со магдонос

Леб со маслинки и магдонос

Магдоносот е најздрав додаток