Мини коктел за здравје: Пијте го секое утро на празен стомак и ќе ви се случи ова

Мини коктел за здравје: Пијте го секое утро на празен стомак и ќе ви се случи ова

Две состојки кои скоро сите ги имаме во кујната, ретко на кого му паднале на памет дека се здрави и ефикасни ако се измешаат, а навистина прават чуда.Маслиновото масло е една од најздравите намирници во кујна, а истото важи и за лимонот. Ако ги измешате и ги пиете секое утро, ќе доживеете промена.

Секое утро на празен стомак земете лажица маслиново масло и неколку капки лимонов сок во неа.

Не ја зголемувајте дозата, тоа е МНОГУ важно.

Ќе ви се случи трансформација, телото ќе се исчисти од отрови, ќе ги исфрлите токсините, ќе му помогнете на срцето, ќе ги олесните болките во зглобовите.

Оваа мешавина помага и за реума.

Треба да се пие на празен стомак.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ