Еве како да направите домашен освежувач

Еве како да направите домашен освежувач

Внесете свежина во вашиот дом на целосно природен и едноставен начин.

Овој домашен освежувач на простории има две функции. Првата е да ги неутрализира непријатни мириси од просторите во кои поминувате време и да ослободи пријатна арома, а другата е да делува декоративно.

Значи, ова двојно ќе влијае на вашиот ентериер.

Едноставноста на подготовка е еднакво фасцинантна. Она што ќе ви биде потребно од материјали се помало стаклено шише, маслиново масло, стапчиња за ражничи и етерично масло по ваш избор.

Од стапчињата за скара отстранете ги острите врвовите. Во стаклено шишенце ставете маслиново масло (да не преминува половина), потоа додајте неколку капки етерично масло.

Стапчињата забодете ги во шишенцето, а интензитетот на мирисот ќе зависи од количината на стапчињата кои сте ги ставиле.

Можете да направите и повеќе вакви освежувачи.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко