Направете велигденски јајца со копчиња – за смеа и креативност во домот

Направете велигденски јајца со копчиња – за смеа и креативност во домот

Генијална идеја да ги офарбате велигденските јајца и тоа без боја е да направите јајца со копчиња.Ако имате стари копчиња се што ви треба се токму тие и лепак.

Сварете ги јајцата со малку оцет за да не ви пукаат, земете лепак, и ставете ги копчињата низ целото јајце.

Ако сакате еднобојни јајца, одберете копчиња во една боја, а ако сакате шарени, во различни бои.

Ова е само една од низата генијални идеи за Велигден.

Фарбање јајца со памук

Офарбајте јајца со весници

7 техники за фарбање јајца

Сакате совршено пржени јајца?

ВИДЕО: Дали досега погрешно сме ги пржеле јајцата?

ВИДЕО: Шест одлични готварски трикови

ВИДЕО: Готварски трик – како одеднаш да излупите 3 варени јајца

Ги чувате јајцата на вратата од фрижидерот?

singlepost_text