Намирница за здраво срце, намалување на холестерол – спречува и срцев удар

Намирница за здраво срце, намалување на холестерол – спречува и срцев удар

За лековитите својства на медот одамна се знае. Помага за многу болести и се препорачува почесто да се внесува во исхраната.Сигурно во повеќе наврати сте чуле дека е добар за срцето, а еве и зошто е тоа така.

Медот има карактеристична арома, сладок е, но поздрав е од шеќерот. Има важни продукти за срцето, помага да се стабилизира срцевиот ритам, да се зајакне срцето, да се олесни циркулацијата, да се намали и холестеролот.

Ги јакне и срцевите ѕидови, а воедно и го одржува здравјето на срцето.

Превенира срцеви болести.

Јадете го често.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Избелете ги забите со евтина намирница

Измешајте топла вода и куркума

Избелете ги забите за две минути

Мултивитаминска напивка со куркума

Намирници кои се ужасни за забите

Додајте една состојка во маслиновото масло и нема да се разболите

Измешајте кафе и маслиново масло за усните

singlepost_text