Најевтин колач кој е и за свечена трпеза: Ви требаат бисквити, пудинг и малку време

Најевтин колач кој е и за свечена трпеза: Ви требаат бисквити, пудинг и малку време

Ова е нешто едноставно, лесно и брзо: Колач со пудинг и биксвити.Ова е рецептот:

Состојки:

  • 1,5 л. млеко
  • 100 гр. чоколадо за готвење
  • 4 пудинзи со чоколадо
  • 8 лажици шеќер
  • 30 гр. бисквити
  • 2 ванилин шеќер

 

 

Начин на подготовка:

  1. Во малку од млекото се мешаат пудинзите со шеќер и се ставаат заедно со ванилин шеќер во преостанатото млеко да се варат.
  2. Се додава и искршеното чоколадо и се меша да се стоп.
  3. Се кршат бисквитите, па се ставаат во пудингот.
  4. Се става во калап или корпи, па се лади.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Колач за Велигден без печење

Колач чудо кој ќе го обожавате

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

singlepost_text