Јадете се, а со ова слабеете во стомакот – телото работи како забрзан часовник

Јадете се, а со ова слабеете во стомакот – телото работи како забрзан часовник

Ако сакате да слабеете, особено сега пред летото, се што ви треба е овој коктел од кујната, со кој се јаде нормално, без да се откажувате од омилената храна, но се слабее брзо и ефикасно.Со ова ќе ви работи телото како забрзан часовник, ќе слабеете, ќе ги исфрлите и токсините.

Посебно е корисен за стомакот и намалување на салото на него.

Состојки:

  • 8 суви сливи 
  • 4 лажички овесни снегулки 
  • 2 лажички цимет 
  • 3 лажички ленено семе мелено 
  • 3 лажички какао 
  • 350 мл. кефир

 

 

Начин на подготовка:

  1. Се мешаат сите состојки и се ставаат во стаклена тегла. Се чува во ладилник. 
  2. Ова е ваш појадок еден месец секој ден. 
  3. По 30 дена се прави пауза барем еден месец. 
  4. Ќе симнете до 5 килограми.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ