Најдобар совет за сирењето да не се исуши по сечењето – не давајте залудно пари

Најдобар совет за сирењето да не се исуши по сечењето – не давајте залудно пари

Сирењето е навистина вкусно, супер оди со многу оброци, а најважно од се е од како ќе се отвори правилно да се чува, за да не се исуши.

Исеченото сирење се чува во фолија, или во пластичен сад. Може да стои и на дрвена подлога со стакло.

Замрзнувањето не е препорачливо бидејжи му се уништува вкусот и квалитетот на овој начин.

Ако сирењето го купувате во кутија со вода, треба да го чувате во неа.

Повеќе Готви.мк рецепти:

Топено сирење

 

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула

singlepost_text