Највкусна маринада за риба – кој начин и да го одберете нема да згрешите

Највкусна маринада за риба – кој начин и да го одберете нема да згрешите

Направете вкусна маринада за риба, која периодов за време на постот за Велигден многу често се јаде.Здрава е и корисна и се препорачува да се јаде неколку пати неделно.

За вкусна маринада земете маслиново масло и лимон, а додајте и некоја ароматична билка како власец, ловор, магдонос, босилек или слично.

Рибата во маринада се држи неколку часа.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Совршен рецепт за риба деликатес

Риба во сос од сенф

ВИДЕО РЕЦЕПТИ за посни пити, посни салати и риба

Малку време за деликатес: Риба полнета со компир

Поздрава е од што се мислеше – зошто да јадете риба често?

Вкусен риба деликатес од рерна